O nás

Valašsko je krajem typickým lidovou tvořivostí, roky předávaných tradicí a hlavně krajem slivovice.
Pálení slivovice je na Valašsku je pevně zakořeněné a my jsme se rozhodli tuto tradici zachovat a umožnit Vám v krásném prostředí Dolní Bečvy vychutnat si Vaše pěstitelské pálení.
Našim hlavním cílem je zpracování ovocných kvasů.
Pálenici jsme otevřeli v roce 2011.
Výrobu pálenky jsme zahájili v tradiční dvoukotlové destilační soupravě se zesilovací kolonou. Obsah surovinového kotle je 350 l kvasu. Pro lepší kvalitu destilátu jsou surovinové i rektifikační kotle celé vyrobené z mědi. Doprava kvasu do předlohové nádoby je zajištěna vakuovou vývěvou přímo z auta či vozíku – odpadá tak ruční manipulace s kvasem. Samozřejmostí je možnost umytí prázdných kvasných nádob teplou vodou.
V roce 2012 jsme pálenici rozšířili o další totožný dvoukotlový systém destilace – obsah surovinového kotle opět 350 l kvasu, tak aby na obou soupravách mohla probíhat destilace pomalu, pečlivě a ohleduplně vzhledem ke kvalitě výsledné pálenky.

Pokud chcete strávit čas na Valašsku s rodinou, kamarády, kolegy neváhejte nás kontaktovat a objednat si pálení slivovice v naší pálenici. Máme pro Vás připravený moderní systém destilace, venkovní bazén, příjemné posezení.

Přijďte se přesvědčit, jak může chutnat Vaše slivovice.

Těšíme se na Vás.